EV GEZMESİ | 2 Çocuklu 1 Çocuk Odası

Herkese iyi haftalar..
Bu pazartesi artık tamamen yerleştiğim tüm işlerimin bittiği yeni evimden bu yazıyı yazıyorum. İşler bitince sanki bi nefes aldım. Bugün yürüyüşüme de gittim haftaya enerjik bi giriş yaptım resmen =)
Ev gezmelerine güzel yorumlarınız için hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu haftaki ev gezmemizin konuğu ise artık 2 çocuklu hayata alışmaya çalışan hamarat bi anne sevgili Gülsüm yani aslında hepinizin tanıdığı @gelinciktarlasi.

Gülsüm’ün evinde çocukları için hazırlamış olduğu duvarları kendi el emeği ve çeşitli hatıralarla dolu odanın detaylarına konuk olacağız. Hazırsanız hadi hemen başlayalım..

IMG_3699
“Yaşadığımız evin en sevdiğim odası ufak ufak değişiklikler yapabildiğim için çocuklarımın odası. Oğlum Yahya için mobilya seçimi yaparken isteğimiz dayanıklı ve ileriye dönük olmasıydı çünkü kalabalık bir aile hayal ediyorduk. İkeadan istediğimiz parçaları seçerek ihtiyaçlarımız doğrultusunda takım bir bebek odası oluşturduk. Uzun süre böyle kullandık takii kızım ferahın aramıza katılacağını öğrenene kadar. Büyüyüp ayrı odalara geçene kadar ikisinin de aynı oda içinde olmalarını istiyorduk, bu yüzden aynı odayı biraz değiştirip buna uygun hale getirdik. Önce oğluma yeni bir karyola alarak başladık ve onun köşesini yeniden daha yaşına uygun keyif alabileceği bir alana çevirdik. Kızım için ise içinde pembelerin, beyazların, ve tabiiki en sevdiğim hobim etaminin de içinde olduğu gri duvarlı çok sevdiğim bir köşe hazırladık. Yani yapmak istediğimiz aslında aynı oda içersinde farklı alanlar farklı zevkler yaratmaktı umarım keyifli detaylar ile bunu başarabilmişizdir.”

IMG_3712

Burası Gülsüm’ün kızı minik Ferah’a ayrılmış olan beşikli alan 

IMG_3711

Gülsüm çocukların odasındaki duvarları hobisi olan etaminden yaptığı çerçevelerle süslemeyi tercih etmiş. Hepsi birbirinden değerli bu işler çocuklar için annelerinden güzel bi hediye 

IMG_3750

Şimdi de odanın hemen karşı duvarında Yahya için ayrılmış bölüme geliyoruz =) Kitaplar, fotoğraflar, doğum panosu ve yine Gülsüm’ün yaptığı güzel etamin panolar..

IMG_3752

IMG_3749

Son günlerde evlerde çok tercih edilen bi tarz haline gelen İskandinav stili bu çocuk odasında kendini gösteriyor. Odada gardırop ve şifonyerin bulunduğu bölümde de duvarı küçük bir rafın üzerine konulmuş ahşap ışıklı yıldız pano süslüyor.

IMG_3754

Bu haftaki ev gezmemizin yine sonuna geliyoruz. Gülsüm’e çok yoğun olduğu bi dönemde bana vakit ayırdığı için çok çok teşekkür ederim. Umarım bu haftaki 2 çoçuğa 1 oda hazırlama fikri hoşunuza gitmiştir. Haftaya harika dekorasyon fikirleri için yepyeni bir ev gezmesinde görüşmek üzere..

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Hilal

1 Yorum Var

  1. Hilal hanım ev gezmesi serinizi bayılarak okuyorum ama böyle sanki pat diye bitiveriyor yazılarınız. Şahsen ben az buluyorum biraz daha okumak, fotoğraf görmek istiyorum 🙂 tabi burası bir dekorasyon profili değil de işte doymuyorum napim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir