EV GEZMESİ | Büyüyen bir Tutku: Vintage Ev

IMG_4894

Herkese iyi haftalar..

4 gündür ülkemizde yaşanan internet erişim engeli kalktığına göre ev gezmesi yazımı vakit kaybetmeden hazırlayayım dedim. Hızlıca Elif Hanım’la iletişime geçtim. İnstagram’da görür görmez evine hayran kaldım resmen. Bu arada instagram sayfası @kucuktu_buyudu_yuvam. Evinde tam bi vintage ruhu var. Eski eşyaları modern tarzla harmanlayarak kullanmayı çok seviyormuş. Salonu, okuma odası, koridoru ve tabi ki en çok sevdiğim odası yatak odası 

“Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım sizlere Bartın’da yaşıyorum, çevre mühendisiyim ama bir giyim mağazası yönetiyorum. Bu evimize Temmuz ayında taşındık bundan önceki evimiz 90 m2 idi o yüzden instagram hesabımı 90 metrekarelik mutlu yuvam diye açmıştım şimdilerde ise evim büyüyünce ismimi de ona  göre değiştirdim=) Bu evimiz 300m2 civarında bi ev. Genelde dekorasyonda eskiyle yeniyi harmanlamayı çok seviyorum. Rahat ve kullanışlı şeyleri seviyorum aslında modern bi tarzım var ama içlerinde 1-2 eski eşyayı görmek çok hoşuma gidiyor. Bu eve taşınmadan önce evinin eşyalarını değiştirmek isteyen bi bayandan komple yatak odası takımını ve salon takımını satın almıştım. İnstagramdaki ilk fotoğraflarımda onun verdiği ve yeniden kaplattığım mobilyaları kullanmıştım sonra onlar çok içime sinmedi çok klasik geldi benim tarzım vintage dokunuşlarla modern bi tarz oluşturmaktı açıkçası. Ben de sonradan kendi salon eşyalarımı kullanmaya başladım o mobilyalarla da kendime bi okuma odası yaptım. Sadece salonda orta sehpayı konsolu ve gümüşlüğü kullanmış oldum. Renklerle oynamayı çok seviyorum. Bu yüzden evimin dekorasyonunu da sürekli değiştiriyorum.” 

IMG_4893

IMG_4897

IMG_4899

IMG_4900

IMG_4903

Konsol aynasını dokusunu ve tarzını çok beğendim

IMG_4901

IMG_4895

IMG_4898

IMG_4891

IMG_4902

IMG_4906

IMG_4908

Çocukların odası

IMG_4909

Kitap okuma odasındaki vintage mobilyalar 

IMG_4910

Ve işteee karşınızda en çok beğendiğim yatak odası tarih belgesellerinden fırlamış gibi 

IMG_4911

IMG_4912

IMG_4913

Mobilyanın detaylarındaki incelikle yapılmış oyma işlemeler..

IMG_4914

IMG_4915

IMG_4917

IMG_4917

Bu hafta da vintage mobilyalarla döşenmiş ev gezmemizin daha sonuna geldik. Değerli vaktini bana ayırıp bu yazıyı hazırlamama yardım ettiği için Elif Hanım’a bir kez daha sonsuz teşekkürler..

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Hilal

1 Yorum Var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir