EV GEZMESİ | Evde Olmak En Büyük Mutluluk Sebebi

IMG_3300Herkese iyi haftalar…

Bu hafta sanırım benim için çok yoğun geçecek..Koliler arasındaki yaşamım hafta ortasında evime taşınmamla yepyeni bi maratona yelken açacak inşallah =)

Her hafta bi ev gezmesi yazılarımı devam ettirmeyi çok istiyorum umarım bunu başarabilirim. Sizden de güzel dönüşler aldıkça yazma hissi daha da çok teşvik edici oluyor benim için. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Sanırım böyle şeyleri yazımın sonunda yazmam gerekti neyse olsun benimki de böyle olsun =)

Lafı çok uzatmadan bu haftaki ev gezmemizin konuğu instagramda yaptığı paylaşımlar sayesinde fenomen hale gelen kızıyla hobileriyle hatta okuduğu kitaplarla birçok kişiye örnek olan sevgili Ayşe Hanım yani kısaca yaptığı paylaşımlarla hepimizin yakından tanıdığı nam-ı değer @aycrk. Bu hafta sizlere Ayşe Hanım’ın özellikle balkonundan ve evinin keyif dolu birkaç köşesinden bahsetmek istiyorum.

IMG_3275

Evini genel olarak İkea ve English home ile detaylandırmayı çok seven Ayşe Hanım kokulara olan hassasiyeti sayesinde evinde bazı kurallar olduğunu söylüyor. Evinde vakit geçirmeyi eşyalarıyla gün içinde değişiklikler yaparak karşısında keyif kahveleri içmeyi mutluluk sebebi olarak tanımlıyor 

IMG_3259

“Bu balkon caddeye bakıyor yaklaşık 17 metrekare sabahları güneş alıyor fotolarda görüldüğü gibi saat 1 e kadar filan. İlkbahar ve sonbaharda kullanıyoruz genelde. Yazın bahçe evine gidiyoruz kışın da soğuk oluyor bu bölüm. Burada eşyalar çoğunlukla ikeadan. Birbiriyle uyumlu olduğunu düşündüğüm kalabalıkları seviyorum. Temizliği belki biraz vakit alıyor ama sevdiğim için zor gelmiyor şimdilik Rabbim sağlık vediği sürece.

Evi 2 yıl önce satın aldık balkona da bir tezgah düşündüm ben kokulara karşı hassasım kızartma vs kokusu beni rahatsız etmesin diye buraya da ocak koydum fakat çok aktif kullanmıyorum balık, sakatat ve bilumum kokulu yiyecekler zaten pişmez bizim evde bu tezgahta mini tezgah altı buzdolabım var salça reçel ve kompostolarımı muhafaza ediyorum. Herkesin mutlu olma şekli farklıdır tabi benimkiler de böyle..

Bunların dışında köşedeki 5 katlı ikeadan aldığım rafta hobi malzemelerim var gözümün önünde olmalarını seviyorum burada 10 dk oturur bir fincan kahve yudumlar biraz izlerim rafları inan terapi gibi gelir..”
IMG_3272

Dekoratif obje kullanımıyla zenginleşen dekorunda, ev sahibimiz her aksesuarı farklı odalarda deneyip,

farklı sonuçlar elde etmeyi çok seviyor..

IMG_3268

Oturma odasından bi kare.

Kullanımı rahat  mobilyalar tercih etmek evde vakit geçirirken keyfe dönüşüyor.

IMG_3301

IMG_3303

Screen Shot 2016-09-26 at 11.58.06

Ayşe Hanım’ın keyifli dakikalarını geçirdiği hobi odası.

En sevdiği kendini rahatlatan terapi niteliğinde hobileri olan ev sahibemiz burada da ikeadan aldığı mobilyalarla rahat ve kullanışlı bi oda dekoru hazırlamış..

Evini güzel karelerle bizlere açan Ayşe Hanım’a çok teşekkür ederim. Şimdilik yazacaklarım bu kadar kolilerimden kurtulup yeni evimde haftaya yepyeni bi ev gezmesi ile görüşmek üzere..

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Hilal

2 Yorum Var

  1. S.a. Hilalcim, çok güzel aktarmışsın eline emeğine sağlık. Fikirlerini sevdiğim ve keyifle takip ettiğim birinden bu güzel cümleleri duymak beni mutlu etti.

  2. Ne kadar huzur dolu bir ev.her detayından belli…kendi adıma aldığım notlar oldu.paylaştığın için teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir