EV GEZMESİ | Pamuk Şekeri Tadında Pembeli Ev

IMG_4056

Herkese harika bi hafta diliyorum 
Bu haftada resmen jet hızıyla geçti. Aşure günün de nefis bir aşure yaptım hala tadı damağımda=) Kuzenim için düğün hazırlıkları da tam gaz devam ediyor oyüzden bi çarşı bi ev derken zaman nasıl da geçti anlamadım=)
Bu hafta sizlere pamuk şekeri tadında pembenin her tonunun bulunduğu bi evi gezdireceğim. Yine instagramda tanıştığım pembe evini hayranlıkla takip ettiğim sevgili Elif (@eliff_ayhann). Bu hafta onun için de biraz zor geçti minik kızının dişi çıkmaya karar vermiş geceli gündüzlü nöbetteydi resmen. Bu yazıyı hazırlarken de büyük bi özveri ile her sorumu cevaplaması da büyük bi incelik oldu benim için tekrar çok çok teşekkür ederim..
Bu evi gezerken aklımda kalan tek şey pembenin her tonunun olması. Pembelere eşlik eden çok güzel maviler beyazlar var ama evin bütününe pembe hakim 

IMG_4034

Şık sunumlar yaparken birbirinden güzel masalar hazırlarken herzaman pembeden yana tercihini kullanıyor..

IMG_4053

“Çocukluğumdan beri renkleri çok severim ama kopyala yapıştır hiç bir zaman yapmadım gerek giyim tarzımla gerek yaşam alanımla gerek ufak dokunuşlarımla çok takdir edilirdim ve bir çok kişiye fikir verirdim her zaman ama hep kafamın içinde ve kısa sürede kurardım istediğim tarzı çoğunlukta vintage ve ılık tonlar severim daha canlı tonları kıyafetlerimde kullanırım çok çabuk karar veririm evimin boyalarının Nasıl olacağına beş dakikada evimin mobilyalararına bir kaç saatte ve dekorasyon için evin düzenlenmesine sadece dakikalar içinde karar verdim. Kızımın odasının büyük çoğunluğu ikea. Turkuaz açık krem ve pembenin lila tonu aslında çocuk görsel algı gelişimin ve hayal dünyası için tek renk kullanmadım kendi renk seçimimiz oldu ilerleyen zamanlarda renk tercihini ona bırakmak istiyoruz kısmetse turkuazın ağırlıklı olmasının sebebi o tonun canlılık vermesi ile ilgili. Genellikle country tarzı ingiliz usulu evimin dekorasyonu. Ama oturma grubumda zıt bir konsept var iki farklı tarzın meç oluşumu ki bu son zamanlarda fazla yaygınlaştı.Mesela oturma odam perdelerim halı seçimimle daha hareketli iken salonum daha dingin. Ben evlerde bi de ferforje ürünleri çok hoş buluyorum çok tatlı bir çizgi oluşturuyor. Kendimde o sebeple belirli yerlerde kullanıyorum. “

IMG_4038

Bembeyaz bi mutfağın detaylarını pembelerle zenginleştirmiş.

IMG_4046

Mutfakta küçük bi oturma köşesi

IMG_4044

IMG_4055

Hatice Elif’in şirin odası

IMG_4049

Kız çocuğu olmasına rağmen odada kullanılan renkler pembe ve mavi. Ferah olması açısından da beyaz mobilyalar tercih edilmiş. 

IMG_4050

Antrede gözüme takılan detaylar

“Antre duvarlarım 4 renk her bir duvarım başka renk gelen misafirlerim hangi modda olursa olsun antrede bir gülümse oluşuyor ifadelerinde genellikle sıcak renkli olsun istedim. Portmantoyu gardrop tipi yaptırdım çünkü çok eşyam var ve ortalıkta olmasındansa dolapta olmaları evi daha derli toplu düzenli gösterir dedim.Camları açık bıraktım çünkü oraya tül diktiriyorum daha cici bir görüntü olsun istedim.”

IMG_4054

Son olarak da Hatice Elif’in yaptığı bi yaramazlıkla bu ev hiç dağılmaz mı sorusuna cevap vermiş olalım=) Hepimizin bildiği gibi evin içinde bi minik olması tüm evi dağıtmaya yetiyor. Ama bu miniklerle böyle düzenli evler istiyorsak biraz pratik yaşamı bilmek gerekiyor sanırım.

Bu hafta pembenin elli tonunu keşfettiğimiz bi ev gezmesinin daha sonuna geldik.. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Vakit ayırıp okuduğunuz için size de çok teşekkür ederim 

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Hilal

2 Yorum Var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir