EV GEZMESİ | YAZ KOKAN EV

Güzel bi hafta olması dileğiyle herkese merhaba

Bu hafta benim için bol kına geceli bol düğünlü yani kısacası bol telaşlı olacağa benziyor. Aksi gibi bu hafta yapacağım ev gezmesini de aslında başka bi ev için yapacaktım ama maalesef bi iletişimsizlik olduğu için ilk başta pek planladığım gibi olmadı. Ama sonra pazar günü attığım mesaja sağolsun hemen dönüş yaparak aslında gelecek hafta yayınlamayı planladığım evin sahibesi çok mutlu etti beni =)

Sizi daha fazla meraklandırmadan hadi hemen başlayalım ev gezmemize. Şimdi gözlerinizi kapatın ve bugünkü soğuk havaya inat yazın bitmediğini hayal ederek kendinizi Alaçatı sokaklarında geziyormuşuz gibi hissedin bu hafta Habibe Hanım’ın evine misafir oluyoruz @snmcalacatida desem daha iyi tanırsınız sanırım.

IMG_4313

Rüzgar sörfü, sevimli ve kaliteli mekanları, tarih kokan butik otelleri, birbirinden güzel koylarıyla son zamanların tatil tercihlerinin ilk sıralarında yer alıyor. İşte böylesi güzel bi yerde Alaçatı’nın muhteşem dokusunu Habibe Hanım’ın evinde çoğu yerde hissediyorsunuz. 

IMG_4310

“Evimizdeki her şey doğal taş ve ahşap. Seramik bile kullanmadık, banyolarda bile doğal taş mevcut. Merdiven, mutfak ve banyo mobilyaları dahil olmak üzere tüm mobilyalarda doğal ahşabı tercih ettik. Ahşap işlerimizin tamamı el oyması ve Alaçatılı ahşap ustası Osman Arıcı’nın elinden çıkmıştır. Tüm banyo, salon ve yatak odası aynalarımız Alaçatılı Ahmet Köfüncü tarafından uzun uğraşlar sonucu yapıldı. Ev dekorasyonunu insanın kişiliğinin bir yansıması ve kendini rahatça edebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle aldığım ve kendimce ortaya çıkardğım hiçbir obje için defalarca düşünmem. Bu ya benim içindir ya değildir.. Bir parça odak noktam olabilmişse diğer parçalar hayatıma girmiştir bile.”

IMG_4309

“Evimizi eşim ile birlikte çizdik, tasarladık ve hayallerimizi hayata geçirdik. Doğal taş ve birbiri için vazgeçilmezdir diye düşünüyorum. Duvarlarımız tamamen elde kırma el işçiliği ve 50 cm kalınlığında taş. Yazın serin, kışın sıcak bir ortam yarattığı doğru. Aynı zamanda modern evlerden farklı olarak duvarları nefes alıyor diyebilirim.”

IMG_4314

Habibe Hanım öğleden sonra kahvelerini bu terasında keyifle yudumluyor.

IMG_4311

Mutfağın ferah olması için tasarımda tercih edilen renkler genellikle beyaz ve ahşabın en sıcak tonu.

“Sevgili kayınpederimin Karadağ diye adlandırılan Balambaka bölgesindeki arazisi sayesinde kendi sebze ve meyvelerimizi yetiştirip doğal olarak tüketiyoruz. Özellikle hurma zeytin ve zeytinyağını her yemekte tükettiğimizi söyleyebilirim.”

Bu haftaki ev gezmemizi ahşap ve taşın muhteşem uyumunu kalbi Ege’de kalmış olanlara ithafen yazmış olalım o vakit. Battaniyenin altında bile üşürken her karesiyle içimizi ısıtan yaz kokan bu evi umarım beğenmişsinizdir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim..

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Hilal

2 Yorum Var

  1. Harika! Habibe hanımı instagram’da takip ediyor ve çok seviyorum 🙂 Nacizane isteğim daha çok fotoğraf olması Hilalcim 🙂

    • Teşekkürler canım İnşallah bi dahakine daha çok fotoğraflı olur =)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir